Jak być wartościową kobietą?

To był słoneczny dzień. Bardzo ciepły, jak na luty. Postanowiłam zawiesić firanki w swoim nowym mieszkaniu. I nagle mnie tknęło… Kobiety. Współczesne kobiety. Tak bardzo przekonane o własnej wartości, idące do przodu, wyzwolone, nie bojące się niczego. Prawdziwe kobiety. 


Na pewno? 

Obserwując społeczeństwo i to, co dzieje się w różnych miejscach, ja jako kobieta osobiście jestem przerażona tym, jak zachowują się inne kobiety. 

Impreza. Klub. Sączę delikatnie drinka słomką, rozglądam się, ustępuje miejsca przechodzącym ludziom, gdy nagle wpada na mnie jakaś kobieta, wylewając na mnie piwo. Ani przepraszam, ani chusteczki. Jest za to magiczne słowo: „Spierdalaj”. Nie muszę chyba dodawać, że Pani pijana w sztok. Ale to jest trendy. Bycie pijaną jest na topie. Niestety to nie ma nic wspólnego z kobiecością. 

Odwracam wzrok. Rozglądam się po sali… i dociera do mnie, że chyba jestem na to towarzystwo zbyt trzeźwa. Że jakoś nie bawi mnie ciągnięcie obcych mężczyzn za koszulkę. Że jakoś nie bawi mnie picie czystej wódki "na wyścigi" do rana. Że jakoś nie bawią mnie krzyki na całą salę. Że jakoś nie bawi mnie obgadywanie innych kobiet na tej sali. Że jakoś nie bawi mnie… bycie współczesną kobietą. To jest klęska. Dla mnie, dla osoby, która reprezentuje damskie społeczeństwo jest mi wstyd za WSPÓŁCZESNE KOBIETY!

Może to kwestia wychowania, może to kwestia asertywności, może to kwestia poglądów, pewnych nawyków, uwarunkowań społecznych, ale…  

Dziś kobieta uczy się jak najlepiej zrobić „loda” mężczyźnie, kiedyś uczyła się jak zrobić mu najlepszy obiad. 

Dziś kobieta uczy się jak najszybciej i w jak największych ilościach wypić mocny alkohol, żeby od razu nie zwymiotować, kiedyś uczyła się jak być damą. 

Dziś kobieta uczy się jak uwieść mężczyznę, jak „dać mu dobrze dupy”, kiedyś uczyła się jak być dobrą żoną i matką. 

Dziś kobieta uczy się jak robić idealne selfie przed lustrem, kiedyś uczyła się haftu krzyżykowego. 

Przeraża mnie to. Przeraża mnie to, co dzieje się z kobietami. To nie są damy. To nie są kobiety z klasą. To nie są wartościowe kobiety. W chwilach, gdy mężczyźni zarzucają mi, że teraz ciężko znaleźć normalną i wartościową kobietę mówię wprost: „Niestety, masz rację.” 

Zrobiłam kiedyś mały test i zapytałam kilka kobiet z mojego otoczenia, czym się interesują, co sprawia im przyjemność. Niestety, spośród 10 pytanych, tylko 2 mogły mi odpowiedzieć, czym naprawdę się interesują, jaką mają pasję. Większość odpowiadała: imprezy, mężczyźni, zakupy. Serio? Niestety. 

Kiedy próbowałam się dopytać, dlaczego nie znajdą czegoś, czym się może kiedyś interesowały, żeby się rozwijały, patrzyły na mnie jak na kosmitkę. No tak… bo zapomniałam, że… 

Obecnie tym światem rządzą dwie rzeczy: kasa i dupa.
Z naciskiem na dupa. 

Cały czas mam w myślach przyszłość… To co zrobisz dziś, zaowocuje w przyszłości. Pomyśl przez chwilę, czego nauczysz swoje dzieci w przyszłości? Jaki dasz im przykład? 

Współczesne kobiety mają problem z gotowaniem, sprzątaniem, nie potrafią zawiesić firany na oknie, nie potrafią przyszyć guzika do płaszcza, nie mają jednak problemu, by szmacić się na lewo i prawo, nie mają problemu by oczekiwać wysokich standardów, podczas gdy same reprezentują niskie. 

Niestety księżniczko, ale muszę Cię zawieść. Każda z Was chce księcia z bajki. Niestety nie każda z Was na niego zasługuje. Jeśli chcesz mieć księcia z bajki, sama musisz być księżniczką. Niestety nie tą śpiącą i czekającą łaskawie, aż ktoś zapuka do twych drzwi, tylko tą z inicjatywą. Tą z pasją. Tą z wartością. Tą z celem. Tą z klasą. 

Jedno-nocna przygoda nie jest z wartością.

Gubienie szpilek w klubie nie jest z klasą. 

500 sweet foci na FB nie jest z celem. 

Zakupy nie są z pasją. 

Jeśli Twój świat kręci się tylko wokół portali społecznościowych, robienia sobie zdjęć, chodzenia na zakupy, imprezowanie do rana, poznawania jak największej ilości mężczyzn to musisz się obudzić. Musisz się obudzić śpiąca królewno, bo będzie bolało. Albo będzie za późno. Wybierz jedno z dwojga złego. 

Współczesne kobiety wymagają od mężczyzn zaradności, posiadania wysokiej pozycji społecznej, urody, inteligencji a same praktycznie NIC nie dają od siebie. 

Chcesz być z wartościowym mężczyzną? Nie ma sprawy, możesz o to zawalczyć. Będąc wartościową kobieta. Zapisz się na jakiś kurs, znajdź swoją pasję, zadbaj o swoje zdrowie i komfort psychiczny. Rozwiń swoją kreatywność. Rozwiń siebie. Zadbaj o swoje maniery. Zadbaj o swoje samopoczucie. Zadbaj o siebie. 

Myślisz, że wartościowy mężczyzna zwróci uwagę na kobietę, która ledwo trzyma się na nogach? Myślisz, że będzie chciał kobietę, która po paru godzinach od poznania wskakuje mu do łóżka? Owszem, masz rację. Będzie chciał. Ale nigdy nie będzie traktował Cię poważnie. 

Damy i kobiety z klasą, wartościowe kobiety są traktowane poważnie. 

Istnieje ogromna różnica pomiędzy kobietą, którą mężczyzna pożąda a tą, której pragnie. Od tego w której grupie się znajdziesz zależy Twoja przyszła relacja. 

Będąc niepoważną nie możesz być traktowana poważnie.
Z godnością. Z szacunkiem. 

Na swój brak szacunku musiałaś sobie nieźle zapracować. Nic nie dzieje się bez przyczyny. Mimo to… mam dla Ciebie dobrą wiadomość. 

Wszystko zależy od Ciebie.

Co chcesz z tym zrobić, moja damo?

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Serdecznie zapraszam do komentowania :)

Proszę osoby anonimowe o podpisywanie się, co ułatwi identyfikację w razie pytań.

Jeśli treść artykułu przypadła Ci do gustu lub w jakikolwiek sposób pomogła, kliknij Lubię to albo Poleć mnie w Google. Dziękuję!

BARDZO PROSZĘ NIE REKLAMOWAĆ SWOJEGO BLOGA. BĘDĘ TRAKTOWAĆ TO JAKO SPAM I USUWAĆ.

Popularne posty

Kobieta z sercem || relacje międzyludzkie, szczęście, motywacja, komunikacja, samorozwój © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka